Menu
Tablet menu
A+ A A-

Hapa gojёn dhe me lot iu luta Zotit (Enza C.)

Përshëndetje të gjithëve, unё quhem Enza C. Jam e martuar dhe kam dy vajza. Unë kam lindur në një familje tё krishterё, por nuk isha e vendosur për Perëndinë. Një pasdite erdhёn në shtëpinë e motrës sime Giusi, e cila ishte njё besimtare, familja Soccio, ata flisnin pёr Zotin, menjёherё mё preku zemrën dhe dëgjova një zë që mё shtynte tё lutesha dhe të pranoja Jezusin në jetën time. Atëherë hapa gojën dhe me lot iu lut Zotit. Prej 4 vitesh që frekuentoj takimet. Sot dua tu dëshmoj të gjithëve, edhe miqëve tё mi, qё unë jam një fëmijë i Perëndisë. Në Bibël te Ungjijtё lexojmё:

Gjoni 1: 2: "Por të gjithë atyre që e pranuan, ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë;, atyre që besojnë në emrin e tij."

 

Enza C.

News

deshmi

  • 1
  • 2
  • 3
Giuseppe Longo

Giuseppe Longo

06-11-2014 Hits:884 Dëshmi Samuel Soccio - avatar Samuel Soccio

Francesco Spatola

Francesco Spatola

07-04-2016 Hits:577 Dëshmi Samuel Soccio - avatar Samuel Soccio

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.

Style I Style II Style III